Mesebirodalom
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapGalleryKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Nina kontra egyház

Go down 
SzerzőÜzenet
Csilla
Gyémánt fokozatú fórumtag
Gyémánt fokozatú fórumtag
Csilla


nő
Hozzászólások száma : 3995
Age : 28
Registration date : 2007. Oct. 07.

Nina kontra egyház Empty
TémanyitásTárgy: Nina kontra egyház   Nina kontra egyház EmptyKedd Okt. 21, 2008 7:57 pm

Nina kontra egyház

Zsenge korom ellenére nem egy hitvitát megvívtam már ismerőseimmel, tekintet nélkül korra, nemre és vallási hovatartozásra.
Nem vagyok megkeresztelve, és nem hívő családba születtem, de bizton állíthatom, ha így is történt volna, akkor is levetném magamról az egyház láncait!
Jogosan kérdezheti bárki, aki többet élt meg nálam, mire ez a nagy magabiztosság, ez az elkötelezett ellenállás? És miután meg is kérdezik, megragadnám az alkalmat, hogy kifejtsem a véleményemet.

Először is szeretném kifejezni az elismerésemet az egyház irányában! Hiszen melyik társaság, rendszer vagy eszme tudta ennyi időre igába hajtani az emberiséget? Melyik rendelkezik ekkora hatalommal, vagyonnal és befolyással? Legfőképp befolyással! Emberek millióit vezetik az orruknál fogva az egyházi fejesek, még a nép köszöni meg, hogy sanyargatják őket, hogy adót fizethetnek, ó igen, köszönjük! Ezt a mind idő, mind térbeli globális –elnézést a szóért- hülyítést csodálnivalónak tartom!
Hiszen miért is találták ki az isteneket? Mert voltam olyan dolgok, amikre nem találtak kielégítő magyarázatot és ilyenek ma is vannak. Nem azt állítom, hogy nincs isten, angyal, démon, tündér és egyéb természetfeletti lény! Lehet, hogy vannak, sőt, merem állítani a létezését a számunkra megfoghatatlan világnak!
És itt lépnek színre azok a hihetetlen üzleti érzékkel megáldott embertársaink, akik létrehozták ezt az évezredek óta jól, mit jól kitűnően működő vállalkozást! Igen! Tessék észrevenni! Lefektették az alapelveket, maguk elé állítottak pár kulcsfigurát, és a hátuk mögül irányítva megkezdték üzletük felvirágoztatását! És bejött nekik! Sikerült! Mert hiszékeny emberek mindig is voltak, vannak és lesznek! Nem, én nem bántani szeretném őket, szoktam én is hiszékeny lenni… De ugye, mennyivel könnyebb az életed, ha irányítva van? Nem kell neked végigjárnod a jó és a rossz ezernyi útját, eléd raknak egy sémát, ezt tedd, ezt ne tedd, higgy az Egy Istenben meg a többiekben, ha nem így élsz, a pokolra jutsz. Tiszta sor, az egyszerű lélek nem filozofál, betartja, és egyre nagyobb hasznot hoz ennek a nagyszerű vállalatnak!
És ez a cég hidegvérrel kiiktatja a konkurenciát!
Veszélyezteted a vállalat biztonságát? Eretnek! Máglyára vele!
Jobb ötleteid vannak, mint nekünk? Eretnek! Máglyára vele!
Hátráltatod a fejlődést? Eretnek! Máglyára vele!
És a többi… és a többi…

A minap hallgatva a híradót felkeltette a figyelmemet XVI. Benedek beszédének egy részlete, amit sajnos nem tudok pontosan idézni, de nagyjából a következőképpen szólt: ’Még a mai napig is van olyan hely a világon, ahol üldözik a keresztényeket! Ők a modern kor mártírjai!’ Bocsika! Álljunk már meg egy csöppet! Annak a drága keresztény egyház lelkén hány ártatlan ember vére szárad? Hmm… Csak példaként: eretneküldözések, boszorkányégetések, keresztes hadjáratok, a gyermekek hadjárata…
És az uralkodók! Ha korlátozná az egyház hatalmát, átkozzuk ki! Hehe! Úgy kell neked! Az emberiség a mi kezünkben van, nem tehetsz ellenünk semmit! Khm, Isten nevében, Isten földi helytartójaként szólok hozzátok gyermekeim! Királyotok Isten szent akarata ellen cselekszik! Igenis uram! Szavad szent! Fúj király! Rossz király! Phü!

Dühösen fújtatok, ahányszor csak látom mennyire kihasználja az egyház az emberek hitét…

Jah és a füzetem! Az én drága Harry Potter-es matekfüzetem! Soha nem látlak viszont! Egy gyülekezet, akiket nem nevezek nevén –hátha egyéb holmim is a kárát látja- orvul eltulajdonította! -Szennyezed a gyermeki lélek tisztaságát? Eretnek! Máglyára vele!- Így ért véget rövid, de annál hasznosabb élete és hamuvá lett…


Utószó: Mindez persze egy a világ által megrontott fiatal lány eszmefuttatása. Hogy igaz-e mindez? Döntse el mindenki maga! Én csak felütöttem a labdát…
Vissza az elejére Go down
 
Nina kontra egyház
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Kontra

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Mesebirodalom :: Nina :: Novellák-
Ugrás: