Mesebirodalom
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapGalleryKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 4. JELENET

Go down 
SzerzőÜzenet
Hinda Vichi
Admin
Hinda Vichi


nő
Hozzászólások száma : 3190
Age : 52
Location : Legszívesebben Mesebirodalomban
Registration date : 2007. Jul. 27.

4. JELENET Empty
TémanyitásTárgy: 4. JELENET   4. JELENET EmptyHétf. Okt. 20, 2008 10:02 pm

*R (Reekha) tűnődve sétál az utcán. A főtéren a szökőkútnál leveti magát egy padra. Már esteledik, ahogy leszáll a sötétség, a tér egyre jobban elnéptelenedik. R nem siet haza. Tudja, hogy a szülei várják, de nem érdekli. Már régóta nincsenek jó viszonyban. R arra gondol, hogy már csak pár hónap, és végképp megszabadul tőlük.*
*T, mivel az emberei nem jártak sikerrel eddig, ezért maga is a lány keresésére indul. Az ösztönei a kedvenc kis városuk főterére vezetik, és ott meg is pillant egy lányt. Bár a lány még nem lehet nagykorú Mephysto szavai szerint, a mágia máris körbelengi, úgyhogy győzedelmesen elmosolyodik. Egy sikátorból sétál ki, természetes emberi alakban és emberi mozdulatokkal. Előbb hagyja, hogy a lány gondosan szemügyre vegye.*
*R kissé gyanakodva nézi az őt méregető nőt. Felmerül benne, hogy vajon mit akarhat, és maga sem tudja miért, de baljós érzés fogja el, ha a másik szemébe néz. Elfordítja hát a tekintetét. A szökőkútban csobogó vizet bámulja, és reméli, hogy a nő elmegy magától, ha nem foglalkozik vele.*
*T a lány mellé sétál, és teljesen természetes mozdulattal ül le a kislány mellé.*
T: Üdv. Mi járatban ilyen későn még mindig az utcán? *kérdi barátságos hangon. Egyelőre semleges témáról próbál beszélni.* És egyedül?
*R gyanakodva néz a nőre* Ki kérdezi, és miért mi köze hozzám, és ahhoz, hogy mit csinálok *ellenséges hang*
T: A nevem Thyra. *mutatkozik be, és egyáltalán nem hátrál meg a lány hangjától. Abban biztos, hogy egy pasival jobban járt volna, hisz akkor legalább a bájait bevetheti...* Egyelőre nincs közöm hozzád, ez igaz, de szeretném, ha lenne. *titokzatos hang. Kezet nyújt.*
*R nem fogja meg a felé nyújtott kezet, sőt kissé elhúzódik.* - bocs, de nem szeretem a nőket! *feleli összevont szemöldökkel, mivel egyre jobban gyanakszik, hogy a nő szándékai nem egyenesek.*
*T megforgatja a szemeit. Nem egy türelmes típus... A kezét még mindig kinyújtva tartja.* Ne ijedj meg, nem ebben az értelemben keltetted fel az érdeklődésemet. *mosoly.*
R: Akkor mégis milyenben Nem szoktam az utcán ismerkedni! Sőt ismeretlenekkel szóba állni sem... Azt sem tudom ki vagy, és mit akarsz. Ha valami szociális munkás, meg kell mondjam, nem vagyok hajléktalan, sem drogos, sőt remek családi hátterem van! Gimnáziumba járok, hamarosan végzek, és egyetemre megyek!
T: Nem vagyok szociális munkás, meglepődnél, ha tudnád, milyen területen dolgozom. *vonja meg a vállát, többet nem hajlandó elárulni magáról.* Már említettem, hogy a nevem Thyra. A többi igazán nem számít *mosoly.* De hadd jegyezzem meg, hogy a remek családi háttérrel rendelkező gyerekek nem szoktak este tizenegy után az utcán mászkálni.
R: Én szoktam! De nem hinném, hogy ehhez köze van! Nem érdekel, hogy milyen modellügynökséget vezet, vagy milyen munkát tudna ajánlani, sem más ajánlat! *ingerült a hangja*
*T megcsóválja a fejét.* Sem modellügynökséget nem vezetek, sem munkát nem ajánlok, legalábbis a szó szoros értelmében. *talányos mosoly.* De úgy tudom, három hónap múlva felnőtt leszel, és ha eljön az ideje, szeretném, ha emlékeznél rám...
R: *döbbent arc* Honnan tudja, hány éves vagyok? És pláne, hogy mikor van a születésnapom? Kicsoda maga
*T felkacag, de kedves marad a hangja.* Nem tartom valószínűnek, hogy elhinnéd az igazságot, hazudni pedig nem szeretnék... De tegyünk egy próbát. Mágus vagyok. *mosoly*
*R döbbenete gyanakvó ijedtségbe csap át.* Gondolhattam volna, hogy nem normális! Ilyen későn normális emberek nem szólítanak le kislányokat a parkban. feláll, és hátrébb ugrik.* Figyelmeztetem, ne jöjjön közelebb, mert nem állok jót magamért!
*T nem mozdul a helyéről.* Ne félj, nem akarok kárt tenni benned, de ám legyen, nem vagyok egészen normális, ha a tudatlan tömeget tartod normálisnak. *vállat von.*
R: Minden őrült ezt mondja. Mint a fizikatanárom, aki szerint fóliasapkát kell hordani, hogy az ufo-k ne tudjanak megtámadni minket... El is vitték a suliból a diliházba!
*T ismét felkacag, de most már hidegebb a kacagása.* Azt jól tették, bár tudomásom szerint ufo-któl nem kell tartanod. Néhány hét múlva, vagy akár holnap megpróbálnak majd téged elvinni innen... nem hiszem, hogy kivárják, míg nagykorú leszel. Én csak azt szeretném, hogy ha tényleg megpróbálják, emlékezz rám! Elég, ha csak kimondod a nevemet, és segíteni fogok. *kacsint.*
*R összeszűkült szemmel méregeti a nőt.* Jó, majd emlékezni fogok... *morogja* De most mennem kell, már biztos aggódnak értem otthon. Szóval további jó éjszakát! *azzal megfordul, és futva indul hazafelé*
T: Jó éjszakát... *suttogja a lány után, bár a hangja beleveszik a feltámadó szélbe, mely fuvallatként kíséri a lány útját. Thyra elégedett, akkor is, ha Reekha még nem tartott vele... de ami késik, nem múlik...*
-Jelenet vége -
Vissza az elejére Go down
http://fablefortress.uw.hu
 
4. JELENET
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» 1. jelenet
» 2. JELENET
» 3. JELENET
» 5. JELENET
» 6. JELENET

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Mesebirodalom :: Szerepjátékok :: Holdfényőrjárat-
Ugrás: